LSDP SĄSKRYDŽIO  ,,NE TIK APIE DUONĄ, BET IR APIE ROŽES"  AKIMIRKOS ŠVENTOJOJE... ​

LSDP SĄSKRYDŽIO ,,NE TIK APIE DUONĄ, BET IR APIE ROŽES“ AKIMIRKOS ŠVENTOJOJE… ​

Į tradicinį LSDP sąskrydį  gintarinė Baltija prie Šventosios krantų sukvietė visų LSDP skyrių bičiulius. Ir susirinko į išpuoselėtą, švarią ir visada jaukią  „Energetiko“ poilsiavietę šimtai partiečių, jų šeimos narių: vaikų senelių...

Trumpu, bet prasmingu žodžiu sąskrydį pasveikinio LSDP pirmininkas Gintautas Paluckas, sąskrydyje dalyvavę Viktoras Uspaskichas, Vilija Blinkevičiūtė, Remigijus Žemaitaitis, Agnė Bilotaitė.  Sąskrydžio pavadinimą „Ne tik apie  duoną, bet ir apie rožes“ savotiškai interpretavo  europarlamentarė Vilija Blinkevičiūtė. Pasak jos: „reikia, kad Lietuvos žmonės gyventų oriai ir kad užtektų ne tik duonai, bet ir moterims dovanotinoms rožėms“.

Ir... sąskrydis atvėrė savo programą.  Pirmiausiai, prisimintinas tik ką praėjęs penktadienis ir Mažeikių, Panevėžio m., Rokiškio, Vilkaviškio, Vilniaus m., Klaipėdis m., Birštono, Prienų, Kauno m., Panevėžio m., Šiaulių m. skyrių prisistatymai. Būta ir jumoro, ir rimtesnių dalykų.Antai, vilniškiai, pasivadinę kiemsargiais ir apsiginklavę šluotomis, siūlė  iš valdžios „iššluoti“ liberalus, bičiuliai iš Vilkaviškio daina atspindėjo santykius su savo kaimynais lenkais ir kaliningradiečias, Panevėžio miesto - padainavo tarmiškai ir į savo programą  įpynė žodžius: ,,Kai būrin sueinam - mes jėga!/Lai raudonom rožėm žydi aplinka.“, Klaipėdos m. skyrius pagerbė filosofą  Vydūną   (juk šie metai paskelbti jo metais), laimės linkėjo kitąmet vyksiančiuose rinkimuose Prienai...

Šiais metais sąskrydžio programa parengta taip, kad joje dominuotų moterys, tai ir Protų mūšio tema skambėjo: „Istorija kitaip: viskas apie moteris“. Mūšyje sėkmingai dalyvavo ir mūsų rajono komanda: Janina Šokaitienė, Janina Kovger,  Danuta, Jadvyga, Anželika, Rolandas.

Joms, moterims, skirtas ir 13 km  beveik keturias valandas trukęs pėsčiųjų žygis pajūriu „Už moteris“ (sumanytoja Lietuvos socialdemokračių moterų sąjungos pirmininkės pavaduotoja Indrė Kižienė, o žygio organizatorius - ukmergiškis Rolandas Butkus). Pajūriu keliavo 30 moterų  ir 5 vyrai. Sako, kad pakeliui būta įvairių užduočių. Ne šiaip sau žygiuota!

Pirmą kartą vyko žaidimas „Linksmoji estafetė“. Paskutinis jos akcentas: pasiekti finišą smėlio slidėmis. Visi penki dalyviai stoja ant dvieų slidžių ir sutartinai (svarbiausia: sutartinai!) kerta finišo liniją: tai sudėtingiausias žaidimo etapas.

Mūsų sportininkai - Vaidotas, Robert, Ernest, Rimgaudas, Aleksandras (virvės traukimas); Teresa, Rolandas, Donatas (šaudymas); Aleks, Aleksandras, Kamilia, Bartoš (linksmoji estafetė) - visų privalomų rungčių dalyviai. Ir kas, kad ne prizininkai, bet visur buvo palaikomi žiūrovų, nes solidžiai  atstovavo LSDP Vilniaus rajono skyriui.

Vėl reikia pasakyti, kad pirmą kartą  į sąskrydžio programą įtrauktos lietuviškos ristynės. Ir čia vienas nugalėtojų - Sviatoslavas Toločko - mūsų rajono atstovas. Taigi, turime išmanių, išradingų, stiprių...

Be abejo, koks sąskrydis be muzikos, be dainų. Visi sužavėti klausėsi daug kartų tūkstantinės žiūrovų  minios (o ir mūsų rajono bičiulių) šūksniais ,,pakartok“ kviečiamo dainininko Vytauto Šiškausko atliekamų dainų. Prie jūros, prie laužo liepsnų, išradingai bendravo kapela „Nešpetni bernai“: lietuviškos dainos „Jūros daina“, „Sode lakštutė“, „Sakyk, mažyt“, rusiška „Kalinka“ ir daug kitų, palydėtos smėly šokančių pėdų. Diskotekoje nuotaiką nuskaidrino „Skyders“.

Laiko ratas sukosi nepastebimai. Komisija kartu su Gintautu Palucku lankėsi laikinosiose gyvenvietėse - vadinamuosiuose  „kiemeliuose“. Mūsų rajonas komisijai parengė staigmeną: netoli daug ką sakančio stendo „Mes keičiamės. Pasitikrink ir tu“ reikėjo atgaivinti „skęstantį“. Šią misiją, stebimas rajono bičiulių, profesionaliai atliko Gintautas Paluckas.

Mes visi džiaugėmės tuo, kad mūsų pirmininkas, stebint visiems į sąskrydį atvykusiems, buvo nominuotas kaip LSDP METŲ TAUTŲ DRAUGAS, o apdovanojimą jam įteikė LSDP pirmininkas Gintautas Paluckas.

Apdovanojimų cermonija  sąskrydis baigė darbą. Palinkėta vieni kitiems sėkmės ir „IKI KITO KARTO KITĄMET“.

................................................................................................................................................................

LSDP Vilniaus r. skyriaus pirmininkas Robert Duchnevič  nuoširdžiai dėkoja visiems 55-iems sąskrydyje dalyvavusiems rajono bičiuliams, o ypač organizatoriams bei rajono garbę gynusiems sportininkams.

Summa summarum

Sąskrydžio organizatoriai - LSDP Klaipėdos m.  skyrius (pirm. Lilija Petraitienė, sąskrydžio vedėja Roberta Ažukaitė - Zacharevičienė, talkino Rolanda Andrutienė ir kt.)

Šių metų LSDP sąskrydyje dalyvavo per 2600 žmonių iš 56 skyrių. Beveik 70 proc.  - jaunimas, daug šeimų su vaikais.

Gausiausios delegacijos: Kelmės, Kėdainių, Klaipėdos m., Radviliškio, Raseinių, Kauno r.  Pirmieji sąskrydžio vietą pasiekė mažeikiškiai. Mes, nors ir iš toliau, buvom pirmajame dešimtuke.

Pirmą kartą:

trumpos ir įkvepiančios sveikinimo kalbos pradedant sąskrydį,

daug jaunimo ir vaikų,

organizuotas Protų mūšis, skirtas Moterims, ir žygis pajūriu - irgi Joms,

nebuvo saule varginančio pajūrio krepšinio,

parodyta lietuviškų ristynių programa,

organizuota įspūdinga ,,Linksmoji estafetė“,

pakviesti žymūs scenos atlikėjai („Skyders“, dainininkas Vytautas Šiškauskas, kapela „Nešpetni bernai“, patikę įvairaus amžiaus bičiuliams,

vaišintasi prie  „Bičiulių stalo“. Vilniaus r. grupė papuošė jį totorišku šimtalapiu, kiti rajonų, miestų skyriai - savo išmone pagamintais valgiais.

IR APIE ŠVENTĄJĄ

Šventoji - tai sena kuršių gyvenvietė, įsikūrusi prie to paties pavadinimo Šventosios upės  ir savo akimis stebinti Baltijos jūrą. Čia būta laivų dirbtuvių, prekybos centro, tvirtovės, parko. Javai, kailiai, medus iškeliaudavo iš čia į Angliją, Olandiją, Švediją, o iš ten pasiekdavo kuršius geležis, manufaktūros dirbiniai, druska, vynas, silkės, ginklai. Šventoji buvo uostas, bet, deja, didesniu tikruoju uostu netapo, nes smėlis užnešdavo vadinamojo uosto vartus ir laivai įplaukti negalėdavo.

Miestas garsus ir tuo, kad čia 1891 m. buvo įsteigta pirmoji Lietuvoje jūros mokykla.

Na, o dabar kiekvieną  pasitinka švari, išpuoselėta kurortinė gyvenvietė ir 1200 jos gyventojų.

Alfonsas Kairys

« 1 3 »

Close