Socialdemokratai apie prezidento veto dėl mokamų testų: Nausėda pasielgė teisingai, visi piliečiai yra lygūs

Socialdemokratai apie prezidento veto dėl mokamų testų: Nausėda pasielgė teisingai, visi piliečiai yra lygūs

Socialdemokratai teigiamai vertina Prezidento Gitano Nausėdos sprendimą vetuoti nedidele dauguma Seime priimtas pataisas, kuriomis nustatoma, kad už testus dėl COVID-19 turės susimokėti patys darbuotojai.

Parlamentarai, priklausantys opozicinei Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijai, šalies vadovo prašė vetuoti valdančiųjų sumanymą, argumentuodami, kad „testavimas yra pandemijos valdymo priemonė. Todėl apsunkinti testavimą – reiškia apsunkinti pandemijos valdymą.“

„Gerai, kad buvo atsižvelgta į profesinių sąjungų ir mūsų, socialdemokratų, argumentus“, – sako Socialdemokratų partijos lyderė Vilija Blinkevičiūtė.

Politikė pabrėžia, kad vakcinavimo kampanija yra savanoriška, taigi kiekvienas valstybės pilietis turi būti traktuojamas vienodai.

LSDP frakcijos seniūno Algirdo Syso teigimu, valdantieji turėtų susitelkti ties pandemijos valdymo strategija ir taktika.

„Jeigu vakcinacija yra savanoriška, valstybė turi daryti viską, kad piliečiai tuo patikėtų. Valstybės rankose – vakcinavimas, informavimo kampanija, reagavimas į dezinformaciją. Ir valstybė turėtų nuo ryto iki vakaro rūpintis būtent tuo“, – pabrėžia A. Sysas.

Socialdemokratai primena, kad valstybei paskelbus pandemiją, buvo įvestos atitinkamos biosaugos sąlygos. Jos, akcentuoja socialdemokratai, visiems piliečiams turi būti vienodos.

„Valstybė privalo rūpintis kiekvienu piliečiu, o ne dalį jų bausti. Be to, mūsų Konstitucijos 53 straipsnis aiškiai sako: valstybė rūpinasi žmonių sveikata ir laiduoja medicinos pagalbą bei paslaugas žmogui susirgus”, – teigia A Sysas.

Socialdemokratų lyderė V. Blinkevičiūtė yra išsakiusi argumentą, kad „darbdavys gali pasidalinti uždirbtu pelnu, kurį, beje, uždirba tie patys darbuotojai, ir toliau mokėti už savo darbuotojų testavimą. Visuomet turėtume būti silpnesniojo, t. y. darbuotojo, pusėje.“

Socialdemokratai taip pat argumentavo, kad visi dirbantieji moka mokesčius ir privalomojo sveikatos draudimo įmokas, todėl tam tikros grupės gyventojų išskyrimas, verčiant susimokėti už privalomą profilaktinę sveikatos patikrą, būtų nepateisinamas.

Socialdemokratai taip pat įspėjo, kad tokios priemonės gali apsunkinti „ir šiaip chaotišką“ pandemijos valdymą bei padidinti „jau pavojingą laipsnį pasiekusią įtampą visuomenėje“.

Lietuvos Respublikos Seimas nedidele balsų persvara pritarė Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo Nr. I-1553 18 ir 40 straipsnių pakeitimo įstatymui Nr. XIVP-912. Pagal jį darbuotojai dėl COVID-19 turės testuotis savo sąskaita.

Prezidentas G. Nausėda trečiadienį vetavo šį valdančiųjų sumanymą.

Close